Проблем с Blaster Worm

Проблеми и решения относно работни станции и сървъри.

Модератор: onlinehelp

Аватар
ggeenn
Напреднал
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 9:35 am
Местоположение: Бургас

Проблем с Blaster Worm

Мнение от ggeenn » Сря Мар 03, 2004 10:04 am

ХР се даржи като че ли е заразен с "blaster worm"т.е. се резтартира когато има проблем със системата.Предполагам че имам бъг който ми включва RРC но не знам как да го оправя. От контрол панел-систем-разширени-стартиране и възтановявяне-настройки-разширени-изключвам 'автоматичноно резтартиране' но тогава ми се срива цялата система и излиза ''DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"
Само не ми отговаряйте че имам вирус защото "NORTON,McAFEE,F-PROT,PC KILLIN,AD-AWARE ми отговарят че нямам

Аватар
larry
Site Admin
Мнения: 440
Регистриран на: Чет Яну 01, 1970 2:00 am
Местоположение: Някъде в Интернет...
CONTACT:

Ако не е вирус, сигурно е време за преинсталация :)

Мнение от larry » Сря Мар 03, 2004 12:23 pm

"NORTON,McAFEE,F-PROT,PC KILLIN,AD-AWARE"
1. ggeenn, това че тези програми ти отговарят че нямаш вирус не може да си 100% сигурен ако антивирусната ти дефиниция не е ъпдейтната до последно.
2. Start - Run - Msconfig - Starup - Ако там видиш някое странно приложение което да ти се зарежда можеш да му махнеш отметката.
3. След това да си качиш Norton Antivirus Corporate или Norton Antivirus 2004 да си го обновиш до последно и чак тогава да пуснеш един скан на диска!
4. Самите рестарти които ти се случват - имат ли предхождащо съобщение или грешка която да ти се изписва на екрата? или са като токов удар?
5. Може би е време за преинсталация?

Larry

Аватар
ggeenn
Напреднал
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 9:35 am
Местоположение: Бургас

Мнение от ggeenn » Сря Мар 03, 2004 12:52 pm

мислиш ли че ще проверявам със стари дефиниции за вируси.Пробвал съм и" Нортан2004" и пак есъщото.Правих много преинсталации.Съобщението"ТАЗИ СИСТЕМА ЩЕ СЕ ИЗКЛЮЧИ СЛЕД 60СЕК.МОЛЯ ЗАПИШЕТЕ ВАШИТЕ......."ИЗЛИЗА РЯДКО в повечето случаи е като токов удар

Аватар
larry
Site Admin
Мнения: 440
Регистриран на: Чет Яну 01, 1970 2:00 am
Местоположение: Някъде в Интернет...
CONTACT:

Проблема може и в хардуера да е!

Мнение от larry » Сря Мар 03, 2004 1:42 pm

Здравей отново,

Ако си сигурен че нямаш вируси, може проблема да ти е в хардуера.
Наскоро се сблъсквах със подобен проблем и се оказа че паметта е изгоряла. Можеш ли ако си с 2 чипа памет да извадиш 1 ния и да пробваш дали проблема ще остане!

Каква ти е конфигуранцията все пак?
В Локална мрежа ли си и какъв нет използваш?

Аватар
ggeenn
Напреднал
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 9:35 am
Местоположение: Бургас

Мнение от ggeenn » Сря Мар 03, 2004 4:21 pm

РС то ми бе при специалисти които ме увериха че нямам хардуарен проблем.Използвам кабелен модем.RAM ми е малка 128,но чрез "RAMdefrag" работя без проблем повече от година.Вярно през юли изпитах действието на" wormblast",но бързо се справих с него до месец януари когато ми се наложи преинсталация и проблемите започнаха след това.Скоро изпробвах"Ad-aware 6.0" която ми прехвана"ALEXA.bckp"за което никъде не получих информация кокво представлява.От тогава рестартирането се получи само веднъж при теглене на дефинициите на"F-Prot Antivirus"направо от сайта.Получих съобщение за грешка в файловете която отстраних чрез"chkdskutility" и за сега съм добре.Може и SP-1 да ми помогне

Аватар
larry
Site Admin
Мнения: 440
Регистриран на: Чет Яну 01, 1970 2:00 am
Местоположение: Някъде в Интернет...
CONTACT:

Чувал ли си за Windows Update ?

Мнение от larry » Сря Мар 03, 2004 7:36 pm

Хубаво нещо е SP1, но то съдържа само половината от бъговете и дупките които microsoft са оставили.

Пробвал ли си да си ъпдейтнеш самия Windows ?

Пробвай на този адрес http://v4.windowsupdate.microsoft.com/en/default.asp и виж сам колко Critical Updates и Drivers Updates ще имаш!

Бърз нет ти пожелавам

Аватар
ggeenn
Напреднал
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 9:35 am
Местоположение: Бургас

Мнение от ggeenn » Чет Мар 04, 2004 8:30 am

РАЗБИРА СЕ,ЧЕ СЪМ ЧУВАЛ В ПРОЦЕС НА 'ТЕГЛЕНЕ"СЪМ ТЪЙ КАТО МОЖЕ БИ САМО ТОВА МИ ОСТАНА ДА ПРОБВАМ ЗА РЕШАВАНЕ НА ТОЗИ НЕПРИЯТЕН ПРОБЛЕМ

Аватар
onlinehelp
Hesup.com Модератор
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 12:09 pm
Местоположение: В матрицата съм още...
CONTACT:

Мнение от onlinehelp » Чет Мар 04, 2004 11:12 am

Ето какво аз намерих за разрешаването на проблема:
To resolve this issue:
1. Make sure that the memory modules in your computer are compatible with the chip set on your computer mainboard. For information about how to do so, view the documentation that is included with your computer, or contact you computer manufacturer. For information about how to contact your computer manufacturer, click the appropriate article number in the following list to view the article in the Microsoft Knowledge Base:
65416 Hardware and Software Third-Party Vendor Contact List, A-K

60781 Hardware and Software Third-Party Vendor Contact List, L-P

60782 Hardware and Software Third-Party Vendor Contact List, Q-Z

If you change your RAM, test to determine if the issue is resolved. If the issue is resolved, do not complete the remaining steps. If the issue is not resolved, go to step 2.
2. Click Start, right-click My Computer, and then click Properties.
3. Click the Advanced tab.
4. Under Performance, click Settings.
5. Click the Advanced tab.
6. Under Virtual Memory, click Change.
7. Click No paging file. Click OK, click OK, and then click OK.
8. Restart your computer.
9. Click Start, right-click My Computer, and then click Properties.
10. Click the Advanced tab.
11. Under Performance, click Settings.
12. Click the Advanced tab.
13. Under Virtual Memory, click Change.
14. Click System managed sized. Click OK, click OK, and then click OK.
15. Restart your computer.
Източник - Microsoft :)

Аватар
ggeenn
Напреднал
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 9:35 am
Местоположение: Бургас

Мнение от ggeenn » Чет Мар 04, 2004 1:46 pm

Мисля,че точно това ми е проблема защото преди да ми се появят проблемите бях чел в някакъв форум как да настроя виртуалната памет и там съветваха да задам 1.5 пъте от максималната тоест около 190М

Аватар
onlinehelp
Hesup.com Модератор
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 12:09 pm
Местоположение: В матрицата съм още...
CONTACT:

Как 190 МБ???

Мнение от onlinehelp » Чет Мар 04, 2004 2:21 pm

Как 190 МБ??? това е супер малко за XP-то.

По-добре си остави Windows-а да ти реши колко да е голям Page файла :)

И дано проблема ти се оправи...

Аватар
ggeenn
Напреднал
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 9:35 am
Местоположение: Бургас

Мнение от ggeenn » Пет Мар 05, 2004 1:12 pm

днес си направих следния експеримент:
преинсталирах windowsa наново и забелязох,че системата автоматично слага отметка на"размер по избор" за големината на файла за виртуална памет и му слага съответно192-384М.Сложих отметката на"няма файл за виртуална памет"натиснах"задай" и рестартирах.После сложих отметка на"размер управляван от системата" и пак рестартирах.Системата избра 134-191М тъй като RAM-а ми е 128М.До тук добре,но при получаване на затруднение на интернет експлоаера получих гадното съобщение за рестарт.След него системата си избра 190-191М и за сега се даржи нормално.
От всичко това си правя заключение,че целият ми проблем,а както чета по форумите напоследък и на доста хора се дължи на недостатъчна памет

Аватар
Uzi
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Юни 27, 2004 5:17 pm
Местоположение: София
CONTACT:

Moi Chovek zarazen si sus Blaster.

Мнение от Uzi » Сря Сеп 15, 2004 3:49 pm

Az imah sushtia problem i biah se sburkala! Vseki put kogato si vurzan ku imternet i po edin ili drug nachin ti izkarva "sistemno suobshtenie" che PC-to ti shte se restartira do edna minuta i pochva da otbroiava nazad!
Az daje preinstalirah sistemata biah s 2000. Pak sushtia nomer!
ANTIVIRUSNITE NE GO OTKRIVAT!

Potursi v neta FIX BLASTER FOR XP! Ili kakvoto sistema izpolzvash i si pochisti mashinata i shte jivnesh! Ako ne stane i tova znachi problema ti e drug.

Аватар
Shadow Warrior
Новак
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2002 5:11 pm
Местоположение: Sofia
CONTACT:

Мнение от Shadow Warrior » Сря Сеп 22, 2004 11:33 pm

Äàì Îïðåäåëåíî ïðè òîëêîâà ìàëêî ðàì è ïðè òàêúâ ìàëúê Page File
ÕÏ òî ùå ñå äúðæè îäâðàòèòåëíî
Àç ñúìñ 256 è èìàì Page êúì 500 ÌÁ àêî íå è ïîâå÷å è âúðâè äîáðå(êàòî çà ÕÜ õèõè)

Èíà÷å è ìåí ìè ìÿçà íà Áëàñòåðà à òîé íå ñå ìàõà ëåñíî è àíòèâèðóñíèòå íå ãî ëîâÿò ìíîãî ìíãî èçòåãëè ñè íÿêîÿ ïðîãðàìêà êîÿòî äà ãî ÷èñòè (êàêòî ïðåäëîæèõà ïî ãîðå) çàùîòî òîâà ïðåèíñòàëèðàíå íå ãî ïðåìàõâà

Ïîðîâè ñå ïî äðóãè ôîðóìè äà âèäèø äàëè ùå íàìåðèø íåùî ïî âàïðîñà çà ÷åðâåè÷åòî àç ñúì ñðåùàë ïîñòîâå ñúñ óêàçàíèÿ òî÷íî êàê ñå ìàõà íî ïîíåæå íå ìè å òðÿáâàëî è íå ñúì çàïîìíèë êàêâî è êàäå å áèëî
Mnogo Zdrave Ot Bat Zdravko :) :P :P

Аватар
forumadmin
Site Admin
Мнения: 546
Регистриран на: Нед Мар 28, 2004 11:30 am
Местоположение: Пред pc-to!
CONTACT:

Проблем със сигурността - червея MSBlaster

Мнение от forumadmin » Пет Сеп 24, 2004 4:53 pm

Внимание за всички, които имат проблем с рестартиране на компютъра, а също така и за тези, които са с Windows XP и искат по-спокоен и по-сигурен живот.

Ако на някой му излиза това съобщение, нека да направи това, което пиша в тази тема:

"Windows must now restart because the REMOTE PROCEDURE CALL{RPC} service terminated unexpectedly" или нещо подобно (вече не си спомням)

Съобщение:
"Тази система ще се изключи.
Запишете работата, която се извършва в момента, и излезте.
Всички незаписани промени ще бъдат загубени.
Това изключване е инициирано от NT AUTHORITY/SISTEM
Време до изключването: 00:01:00"

Става дума не за вирус, а за червея MSBlaster. Fix-овете не правят нищо, а пък антивирусните програми съвсем ги забравете.
И в никакъв случаи не си преинсталирайте Windows-а, "Format C:" или нещо подобно!

За да премахнете проблема, трябва да изтеглите два пача от Microsoft и да ги инсталирате под "Safe Mode" .

Ето ви линкове за първия пач, изберете си един от тях:

http://www.data.bg/f.php?fid=1680008
http://www.data.bg/f.php?fid=1749801
http://www.data.bg/f.php?fid=1757818
http://www.data.bg/f.php?fid=2674340


Ето ви и другият пач, който също трябва да се инсталира:

http://www.data.bg/f.php?fid=1964271
http://www.data.bg/f.php?fid=2674387

Сега рестартирате компютъра и сте готови!

Приятна работа или забавление!

П.П. Има и още един начин, с този FIX всичко се оправя, аз само си го пуснах, и забравих завинаги за проблема:

http://free.techno-link.com/ma6eto/Anti ... xBlast.exe или http://securityresponse.symantec.com/av ... xBlast.exe

Аватар
ggeenn
Напреднал
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 9:35 am
Местоположение: Бургас

Мнение от ggeenn » Пет Окт 15, 2004 12:08 pm

МИСЛИШ ЛИ ,ЧЕ НЕ СЪМ Я ИЗПРОВАЛ ТАЗИ ПРОГРАМА ''FIX BLAST'' ОЩЕ ТОГАВА Я НАМЕРИХ ,НО УВИ НЕ НАМЕРИ НИЩО.ПРОБЛЕМА МИ СЕ РЕШИ С ОПИСАНИЯ ПО ГОРЕ МЕТОД И ДОСЕГА НЕ СЕ Е ПОДНОВЯЯАЛ.ВЪПРЕКИ ТОВА ЩЕ СИ ИНСТАЛИРАМ ПАЧОВЕТЕ САМО МИ ОБЯСНИ ЗАЩО ПОД "Safe Mode"

Post Reply