Проблем при стартиране наWin98

Проблеми, съвети и други.

Модератор: onlinehelp

Post Reply
vanhal
Ламер
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 3:09 am

Проблем при стартиране наWin98

Мнение от vanhal » Пет Яну 19, 2007 10:07 pm

В работата ми има един стар компютър работещ с Win98. До сега не е давал ядове но от няколко дни при стартиране веднага след като се покаже логото на 98 започва някаква проверка на регистрите. Проверката е от три точки и е страшно досадна защото продължава 5-10 минути, след което компютъра тръгва нормално. Нещо подобно се е получавало и преди при ресетване но е било най много за 2-3 минути докато сега проблема се появява даже и при рестарт. Предполагам че някой е пипал където не му е работата и е задал тази проверка. В крайна сметка ще съм много благодарен ако някой даде някакво решение на въпроса и по възможност малко по-подробно .

Аватар
larry
Site Admin
Мнения: 440
Регистриран на: Чет Яну 01, 1970 2:00 am
Местоположение: Някъде в Интернет...
CONTACT:

Мнение от larry » Съб Яну 20, 2007 9:19 pm

Здравей,

дай малко повече инфо за самата проверка че аз не разбрах точно какво ти проверява. Другия вариан е вместо да търсиш и да оправяш проблема с този уидолс е да вземеш и да го преинсталира начисто - ще си спестиш много повече време!

vanhal
Ламер
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 3:09 am

Мнение от vanhal » Нед Яну 21, 2007 11:16 am

При стартиране на компютъра веднага след логото се стартира Windows Registry Checker като почва проверка на регистрите . Самата проверка трае около 10 минути след което заявява че всичко е наред и от там на татъка компютър работи нормално. Не мога да го преинсталирам защото вътре има досовска програма за счетоводство с някакви данни няма записвачка хартдиска не е разделен и ако не оправя проблема и тия неща се загубят просто ще изхвърля машината.

Аватар
larry
Site Admin
Мнения: 440
Регистриран на: Чет Яну 01, 1970 2:00 am
Местоположение: Някъде в Интернет...
CONTACT:

Scanreg

Мнение от larry » Нед Яну 21, 2007 4:43 pm

Мога да ти предложа друго нещо, но малко е опасно с оглед какви регистри могат да се върнат. Значи веднага след табличката с паметта и т.н. натискаш F8 и бутваш в command promt only :arrow: след това пишеш regscan или scanreg беше :arrow: вече не го помня :arrow: отваря ти се списък със регистрите които са се направили към по стара дата - избираш си едни и даваш да се възстановят. След рестарт на пц-то или проблема ще е решен или няма да ти бутне. Това е от мен за сега... УСПЕХ !

Larry

vanhal
Ламер
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 3:09 am

Мнение от vanhal » Пон Яну 22, 2007 6:14 pm

Намерих решението START=>RUN =>MSCONFIG от прозореца избрах AUTOEXEC.bat и тука махнах отметката от ей това C:\WINDOWS\command\scanreg.exe/opt/fix . Страшно съм доволен и много благодаря за помоща.

Post Reply