Странен проблем с кодеци

За всичко което не се връзва с темите на останалите форуми!

Модератори: forumadmin, onlinehelp

Post Reply
Аватар
Dimitar_U
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 1:23 pm

Странен проблем с кодеци

Мнение от Dimitar_U » Сря Сеп 08, 2004 3:59 pm

Проблема се състои в следното пускам си едно филмче и то тръгва нормално. Пускам друго филмче но то тръгва само със звук - без картина. Според GSpot и двете филмчета ползват едни и същи кодеци: XviD MPEG-4 Codec и XviD MPEG-4 Video Decoder, като пак според нея и двата са инсталирани. Най-лошото е че съм пробвал много пъти да си сменя сегашните кодеци (Nimo Codec Pack) с други (примерно ffd show), но всеки път когато ги махна и сложа други без значение кой филм ще пусна и с кой плеър ще го пусна - ми дава грешка от рода на "едикой си плеър performed illegal operation in modul едикой си...". Забелязал съм и друго която и версия да си сложа на BS Palyer не ми пуска нито един филм. Тръгва да го зарежда и край - нито карина нито звук.
Тези проблеми не са от сега, а от доста отдавна, но си мислех че са се оправили нещата, защото досега нито един филм не ми беше правил номера, не че съм пускал много филми, ама все пак.
Моля ви помогнете. :(

Аватар
larry
Site Admin
Мнения: 440
Регистриран на: Чет Яну 01, 1970 2:00 am
Местоположение: Някъде в Интернет...
CONTACT:

Мнение от larry » Сря Сеп 08, 2004 8:32 pm

Много ми е интерсно от къде си сваляш филмите че ти правят такива проблеми?

Аз от няколко години свалям и гледам филми на пц-то и да ти кажа съм стигнал до извода че следните няколко неща са ти напълно достатъчни да гледаш каквито и да е филми:

1. FFDSHOW 20040718
2. DivXG400 2.83
3. AC3 Filters 0.70b
4. Media Player Classic 6.4.8.1

Larry

П.С. не забравяй че ако някой е кодирал филма с негов си кодек няма смисъл всеки път да преинсталираш всичко....

Аватар
Dimitar_U
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 1:23 pm

Мнение от Dimitar_U » Пет Сеп 10, 2004 9:10 am

Ами да ти кажа свалям ги от един локален сървър, на моя доставчик. Обаче проблема си беше при мене, защото имам приятели които също теглят същите филми от там и си ги гледат спокойно. Проблема вече е решен, мерси за помоща larry :D Инсталирах си DivXG400 2.83 и всичко тръгна, явно че това ми е липсвало в моя кодек пакет.
Благодаря за помоща още веднъж. :D

Аватар
Dimitar_U
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 1:23 pm

Мнение от Dimitar_U » Съб Сеп 11, 2004 7:34 pm

ПП: Инсталирах и XVID 1.0.0, горе съм забравил да го спомена. Тя само DivXG400 2.83 нищо няма да промени.

Аватар
larry
Site Admin
Мнения: 440
Регистриран на: Чет Яну 01, 1970 2:00 am
Местоположение: Някъде в Интернет...
CONTACT:

Мнение от larry » Нед Сеп 12, 2004 9:56 am

Така е, DivXG400 2.83 е само да ти зареди съответните субтитри...

П.П. Радвам се че проблема ти е решен!

Аватар
JEDI_ALAN
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 4:45 pm
CONTACT:

Мнение от JEDI_ALAN » Сря Сеп 22, 2004 5:24 pm

възможно е да се е надраскало цд-то или да се е раздуло или да е с4упен фаила:-)
jedi academy - fpu clan

crisstian
Ламер
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 2:18 am

Re: Странен проблем с кодеци

Мнение от crisstian » Пон Авг 31, 2009 2:30 am

Направих си рег само, за да ви кажа едно ООООГРОМНО БЛАГОДАРЯ! :lol: :lol: :lol:

Post Reply